دانستنی ها درباره روغن ماهی

دانستنی ها درباره روغن ماهی که یک مکمل چند منظوره است , که مزایای زیادی در کل مناطق بدن دارد و روغن ماهی از کبد های ماهی تولید میشود که سرشار از ویتامین های A,D است.

اسید های چرب روغن ماهی بسیار لازم و ضروری برای سلامت قلب است , بسیار برای مشکلات روانی (افسردگی) و اختلالات دوقطبی و شیزوفرنی ارامش بخش و مثبت ثمر واقع میشود.

اسید های چرب امگا 3 این روغن برای تقویت حافظه و مراقبت از پوست , چربی سوزی و مخصوصا برای افراد مسن بسیار موثر است. روغن ماهی همان چربی ماهی است که از بافت و کبد ماهی گرفته میشود , این محصول از ماهی های متنوعی مانند متو , ساردین , ماهی تن و شاه ماهی و… گرفته میشود.

           فواید و خواص روغن ماهی؟

وجود ویتامین های خالص  در روعن های ماهی فراوری نشده مثل A و D , منبع امگا 3 و چربی که 30درصد ان را امگا 3 تشکیل داده و 70درصد ان را چربی ها , این خواص جالب است بدونید که فواید بیشتری حتی نسبت به خواص گیاهان دارد.

میتوان از (EPA) ایکوزاپنتانوییک اسید و (DHA) دوکوزاهگزانوئیک اسید نام برد که از منابع مهم موجود در امگا3 این روغن هستند.

سلامت قلب؟؟

افرادی که از ماهی استفاده زیادی دارند تحقیقات نشان داده که سلامت قلبی بهتری نسبت به افراد دیگر دارند و این موضوع بخصوص برای افراد مسن اهمیت زیادی دارد و کمتر دچار سرطان قلبی میشوند.

– این روغن میتواند (HDL) سطح کلسترول را افزایش دهد 

– کاهش فشار خون در افراد و کنترل ان

– پیشگیری از سکته قلبی و سکته مغزی

کاهش وزن و چربی سوزی؟؟

(BMI) شاخص توده بدنی که نشان دهنده ی وزن اضافه است.

چاقی خطر مبتلا شدن به بیماری قلبی , دیابت  , سرطان و انباشته شدن چربی در بدن انسان ها میشود.

 مصرف روغن ماهی همراه با ورزش و رژیم غذایی مناسب میتواند باعث کاهش وزن , چربی سوزی و جلو گیری از خطر های سکته قلبی و سرطان و… شود. بسیاری از سالمندان , افراد میان سال و بزرگ سال که دچار اضافه وزن و این نوع از مشکلات شدند از این روغن استفاده میکنند. کسانی که از ماهی بصورت مداوم مصرف میکنند در بزرگ سالی و میان سالی احتمال دچار شدن به این بیماری ها برایشان کم میشود. (اما دلیلی بر مصرف نکردن این روغن پر خواص نیست).دانستنی ها درباره روغن ماهی

استفاده از این محصول باعث لاغری و چربی سوزی چربی های دور شکم میشود.

سلامت چشم و بینایی؟

امگا3 بخش مهمی از چشم را تشکیل میدهد. کسانی که مصرف امگا3 کمی دارند مبتلا به بیماری های بینایی میشوند و در پیری دچار مشکل میشوند. 

تحقیقات نشان داده است که افرادی که مبتلا به بیماری AMD هستند با مصرف روغن ماهی و خوردن ماهی در وعده های غذایی اشان بهبود بهتری پیدا کردند.

سلامت پوست؟؟

پوست مهم ترین بخش بدن انسان است که دارای امگا3 زیادی میباشد. به دلیل احتلالات و مضراتی که برای پوست وجود دارد بعد از گذشت مدت زیادی پوست روبه زوال میرود. اما استفاده از ماهی بصورت مداوم در وعده های غذایی و استفاده از مکمل روغن ماهی باعث جلوگیری از  اسیب دیدن پوست و بهبود ان میشود.

بخصوص پسوریازیس و درماتیت.

روغن ماهی مفید برای دوران بارداری؟

امگا3 بسیار مهم برای رشد نوزادان است. بسیار مهم است که مادران شیر ده و باردار به اندازه کافی امگا3 مصرف کنند , مصرف مناسب این مکمل میتواند در بهبود چشمان و دستان و حتی یادگیری کودکان کمک کند.

سلامت برای استخوان؟؟

استخوان ها در گذشت زمان خاصیت اصلی خود را از دست میدهند و احتمال خرد و شکستنشان بالا میرود.

بیماری هایی مثل پوکی استخوان و استئوآرتریت , ارتروز باعث این مشکلات میشود و کلسیم و ویتامین D از مهم ترین خواص برای استخوان است.

(BMD) تراکم معدنی استخوان انسان هایی که امگا3 بیشتری مصرف میکنند بهتر است و باعث بهبود ترک خوردگی های استخوان میشود.

زمانی که این مکمل را میخریم حتما باید به مشخصات ان دقت کنیم , غلظت , خلوص , فرم و…  تا بتوانیم مناسب با خواسته خود از مصرف این روغن به درستی از ان استفاده کنیم.

خوردن حداقل یک وعده ماهی در هفته بهتر از مصرف مکمل های روغنی ماهی است و باعث جلو گیری از بروز خیلی مشکلات میشود. اما اگر به مقدار کافی از ماهی استفاده ندارید بهتر است که ازین مکمل ها استفاده نمایید.

کاهش احتمال خطر هایی مانند؟؟؟

افرادی که سرطان لوزالمعده دارند میتوانند با استفاده ازین مکمل درد و خطر سرطان خود را کاهش دهند .

خطر پروستات در مردان را کم میکند.

درمان بعضی از بیماری ها مانند ام اس , پوکی استخوان , سوختگی , چاغی و…

مقدار مجاز مصرف؟

مقدار مجاز مصرف روغن ماهی در روز حداکثر 3000 میلی گرم میباشد. به معنایی سه تا کپسول  در روز و یک قاشق غذا خوری در وعده غذایی میباشد.

مضرات روغن ماهی

استفاده بصورت اشتباه و بیش از اندازه خطر های جانبی  احتمالی را برای افراد به همراه دارد. افرادی که غلظت خون دارند یا خونشان رقیق است باید اطلاع درست داشته باشند که چجور مکملی را مصرف کنند.دانستنی هادرباره روغن ماهی

ممکن است باعث لخته شدن خون بشود و اختلال ایجاد کند با داروهای که مربوط به خون میشوند.

عوارض جزیی برای دستگاه گوارش مثل بلعیدن , اسهال و سو هاضمه به همراه دارد.

مقدار زیاد ویتامین  D و  A میتواند بسیار مضر و سمی باشد.

الاینده هایی که در دریا و اقیانوس ها وجود دارد میتواند باعث مسمویت بشود.

افرادی که به ماهی الرژی دارند برای مصرف روغن ماهی باید با دکتر مشورت کنند.(الزامی برای تمامی افراد) 

یک نوع مکمل روغن ماهی برای کودکان

 یک نوع قرص روغن ماهی برای بزرگسالان

عملکرد های امگا3؟؟

انسان نمیتواند امگا3 تولید کند , بر همین جهت نیاز به قادر تامین امگا3 دارد. 

برای مثال میتوان برای روغن کاری مفاصل از ان استفاده کرد.

انعطاف پذیری سلولی.

به عنوان یک ماده ضد التهاب میتوان از ان استفاده کرد.

سیستم اعصاب مرکزی نیاز به تامین اسید امگا3 دارد. امگا3 در سیستم اعصاب مرکزی کودکان نقش بسیار مهمی دارد , سیستم مرکزی شامل مغز , نخاع و… میباشد.

کمبود اسید چرب امگا3 باعث بوجود امدن بیماری هایی از جمله اوتیسم , ناتوانی در یادگیری , رشد ناقص  , ADD و… میشود.

دلیل کمبود اسید چرب امگا3 میتواند دام و طیور نامناسب و نگهداری ان باشد. اغذیه مناسب و متداوم ماهی ها بخصوص خرید ان ها از سردخانه و دام هایی که ماهی تازه و طبیعی دارند باعث تامین شدن امگا3 بدن میباشد. اغذیه ماهی ها در دام ها امروزه ذرت و دانه های غلات بوده که امگا3 بسیار کمی در ان ها وجود دارد ( همچنین شیر , گوشت , تخم مرغ و…) امگا3 ناچیزی نسبت به گذشته دارند.

روغن و فراورده های گیاهی امروزه جایگزین فراورده و روغن های حیوانی شده. روغن سویا و ذرت و… که از دسته روغن های گیاهی میباشند که قیمت کمتری نسبت به روغن و فراورده های حیوانی دارند اما کلسترول کمتری نسبت به حیوانی دارند که برای سلامت عمر هم بهتر میباشد. اما خاصیت و امگا3 کتری نسبت به روغن های حیوانی دارند. مناسب ترین انتخاب مصرف هر دونوع فراورده در وعده های غذایی میباشد.

امگا3 که در روغن ماهی وجود دارد بهترین نوع مکمل و امگا3 میباشد و برای کسانی که در خوردن ماهی دچار مشکل هستند و علاقه به خوردن ان ندارند راه حلی مناسب برای جایگزین این اسید چرب امگا3 میباشد. دانستنی ها درباره روغن ماهی

امگا 3 خاصیت ضد التهابی دارد و همینطور باعث روان تر شدن حرکات مفاصل  و عضلات می گردد برای کسانی که دچار بیماری های مفاصل می باشند موثر میباشد.

 مصرف مکمل های امگا 3 باعث پایین امدن فشار خون در افراد مبتلا به بیماری فشار خون می شود.

زنان باردار و شیرده باید با مشورت پزشک از مکمل های امگا 3 استفاده کنند.

نباید همزمان از مکمل های اسید چرب امگا 3 و داروهای رقیق کننده خون از قبیل اسپرین , پلاویکس و غیره استفاده شود چون امگا 3 نیز میتواند باعث رقیق شدن خون شود و خطر خونریزی داخلی افزایش می یابد.

دانستنی های بیشتری درباره روغن ماهی بدانید…

 heart health , Omega 3 fatty acids This oil is very effective for strengthening memory and skin care, fat burning and especially for the elderly. Fish oil is the fish fat that is obtained from the tissue and liver of fish

Over the past few years, people around the world have turned to omega-3 fish oil supplements, which have many benefits for maintaining a healthy human health and treating the problems of people with heart disease

دانستنی ها درباره روغن ماهی، سال گذشته انسان‌ها در سرتاسر جهان به مکمل‌های روغن ماهی حاوی امگا۳ روی آورده‌اند که برای حفظ سلامت انسان سالم و درمان مشکلات مبتلایان به بیماری‌های قلبی فواید زیادی دارد. همان‌طور که می‌دانید، بیماری های قلبی علت اصلی مرگ در تمام دنیاست. گاهی برای درمان این مسائل، پزشک استفاده از مکمل این روغن که با نام‌های تجاری مختلف در داروخانه‌ها در دسترس است را توصیه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات
akiba

میگو صادراتی

میگو صادراتی یکی از آبزیان با گونه های متنوعی است که علاوه بر ارزش غذایی بالا از نظر اقتصادی نیز ارزش بالایی دارد و در

ادامه مطلب »